Czy samodzielna księgowość jest trudna?
Prowadząc firmę, zdajesz sobie sprawę, że każdy wydatek uszczupla Twój zysk. To szczególnie ważne dla małych przedsiębiorstw, które nie generują wysokich przechodów. Jako właściciel biznesu warto, żebyś zastanowił się nad prowadzeniem samodzielnej księgowości. Jeśli Twoja firma rozlicza się na podstawie KPiR, to w krótkim czasie możesz nauczyć się, w jaki sposób rozliczać podatki i księgować faktury.

Pomoże Ci w tym profesjonalny program do samodzielnej księgowości, który za Ciebie będzie pamiętać o dodaniu i wygenerowaniu potrzebnych dokumentów, odprowadzeniu podatków i przelewach do ZUS-u. Co miesiąc będzie Ci przypominać o zadaniach do wykonania i śledzić Twoje postępy. Nie musisz przechodzić żadnych szkoleń, a baza wiedzy dołączona do każdego takiego systemu zaznajomi Cię z najważniejszymi pojęciami i przepisami. Z taką pomocą ograniczysz ryzyko popełnienia błędu do minimum.

Miesięczne koszty korzystania z takiego programu to ułamek kwoty, którą musisz zapłacić do biura księgowego. Reszta pieniędzy zostaje w Twoim portfelu, a zaoszczędzoną kwotę możesz przeznaczyć na kolejne inwestycje lub własne przyjemności. Ten wybór należy już tylko do Ciebie.